S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači.

Bio Strip (EO) - B.atrophaeus

Bio Strip (EO) - B.atrophaeus

Biologický indikátor pre skúšanie etylénoxidových sterilizátorov a zariadení sterilizujúcich prúdiacim horúcim vzduchom.


KATALÓGOVÉ ČÍSLO: 7481

POČET KUSOV V BALENÍ: 100

Spĺňa normu: STN EN ISO 11138 a EN866

EXPIRÁCIA: 2 roky od dátumu výroby


Popis:

BAG-BioStrip sú biologické indikátory so skúšobnými organizmami B.atrophaeus 10^6 na skúšanie etylénoxidových sterilizátorov a zariadení sterilizujúcich prúdiacim horúcim vzduchom. Skúšobné organizmy sú nanesené na nosiči - prúžku filtračného papiera s rozmermi 31 x 5 mm, ktorý je uzavretý do obálky zo špeciálneho papiera s rozmermi 76 x 26 mm, označeného ako polopriepustná membrána. Na jednom konci je upravený tak, aby bolo možno obálku ľahko roztvoriť a nosič vyňať.

Biologický indikátor BAG-BioStrip má osvedčenie na kvalitu bakteriálneho kmeňa pre ATCC, definovanú denzitu, D – hodnotu, pomer prežívajúcej a uhynutej populácie.


Použitie:

1.) Vložte stanovený počet biologických indikátorov medzi sterilizovaný materiál, najmä do miest, kde sa predpokladá najťažšie dosiahnutie parametrov sterilizácie.

2.) Odštartujte vybraný sterilizačný program.

3.) Po skončení cyklu vyberte indikátory zo sterilizátora a použite mikrobiologické laboratórium ku kultivácii, vrátane jedného neexponovaného indikátora označeného ako "Pozitívna kontrola".

4.) V laboratóriu v aseptických podmienkach vložte každý Bioindikátor do 10 - 15 ml kultivačnej pôdy. 

5.) Kultivujte po dobu siedmych dní pri teplote 30 - 35°C. Doporučená kultivačná pôda je tryptonosójový bujón (Soybean Casein Digest Broth).


Vyhodnotenie:

Kultivačná pôda číra - sterilizačný proces vyhovujúci.

Kultivačná pôda zakalená - je známkou rastu mikroorganizmov, sterilizačný proces je nevyhovujúci.

Overte všetky pozitívne výsledky mikroskopicky, biochemická charakterizácia nie je nutná. Všetky pozitívne vzorky musia byť pred likvidáciou podrobené sterilizácií vlhkým teplom pri 121°C najmenej na 30 minút!


Kontroly:

A/ pozitívna 

S každou sadou testov je potrebné vykonať najmenej 1 pozitívnu kontrolu. Vložte neexponovaný biologický indikátor do kultivačnej pôdy a kultivujte spoločne s ostatnými indikátormi. Zakalenie kultivačnej pôdy a rast mikroorganizmov potvrdzuje vhodné kultivačné podmienky a životaschopnosť skúšobných mikroorganizmov na nosiči biologického indikátoru.

B/ negatívna

Kultivujte spoločne s ostatnými indikátormi 1 – 2 skúmavky, ktoré obsahujú len živnú pôdu. Absencia rastu znamená, že kultivačná pôda bola pred použitím sterilná.


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

  • Zobrazené: 6563
  • Výrobca: BAG
  • Kód produktu: ATCC 9372
  • Dostupnosť: Skladom
  • 94,60€
  • Bez DPH: 86,00€

Štítky: EtylenOxide, DRY HEAT