S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači.

Dry Checks samolepky

Dry Checks samolepky

Samolepiaci chemický indikátor pre použitie v sterilizátoroch sterilizujúcich horúcim vzduchom.


KATALÓGOVÉ ČÍSLO: 7513

POČET KUSOV V BALENÍ: 1000

TRIEDA: 4 / Type 1, Spĺňa normu: STN EN ISO 11140-1

EXPIRÁCIA: 5 rokov od dátumu výroby

 

Popis:

DryCheck sú papierové samolepiace obdĺžniky s rozmermi 19 mm x 31 mm s nápisom "DRY HEAT INDICATOR" v spodnej polovici a chemickým testom zelenej farby v podobe prúžku lemujúceho hornú hranu indikátora. V spodnej časti testu je uvedené číslo šarže (LOT). Ide o chemický indikátor, ktorý farebnou zmenou zo zelenej na čiernu reaguje na styk so sterilizačným médiom, teda prúdiacim horúcim vzduchom s teplotou 160 °C - 180 °C.


Použitie:

1. Umiestnite chemický test DryCheck spolu so sterilizovaným materiálom do sterilizátora. Test môže byť umiestnený do kazety, alebo pripevnený resp. prilepený zvonku na sterilizovaný materiál.

2. Odštartujte príslušný sterilizačný program.

3. Po skončení sterilizačného cyklu sa vyhodnotí farebná zmena testu. K zmene farby dochádza v priebehu 10 minút (+/-2 min.)

4. Ak test nebol pred sterilizáciou nalepený na sterilizovaný materiál, možno ho prilepiť po odstránení krycej fólie do sterilizačného denníka, ako doklad o vykonanej sterilizácií.


Interpretácia výsledkov:

Indikačný prúžok úplne zmenil farbu zo zelenej na čiernu - test bol vystavený účinkom prúdiaceho horúceho vzduchu. Indikačná prúžok zmenil farbu čiastočne, alebo vôbec nie – kontakt so sterilizačným médiom bol nedostatočný, alebo vôbec žiadny a sterilizovaný materiál nesmie byť použitý.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

  • Zobrazené: 2551
  • Výrobca: BAG
  • Kód produktu: samolepiaci indikátor
  • Dostupnosť: Skladom
  • 35,20€
  • Bez DPH: 32,00€

Štítky: DRY HEAT